Sniega nav, bet sniegavīri ir. Kā tas var būt?

Lai gan tikai īsu brīdi aizraujos ar šo nodarbi- filcēšanu, tomēr esmu kaut ko dabūjusi gatavu. Patiesībā gaidu Ziemassvētku brīvlaiku, kad būs vairāk laika. Tad gan, došu vaļu radošajam procesam. Karsta aveņu tēja, piparkūkas ar mandarīniem, un dustīšana pa vilnu! He... smieklīgs jau tas process... tu tik dursti un dursti, bet toties rezultāts kāds. Ir rezultāts! Prieks!

Nu tad pastāstīšu par saviem sniegavīriem. Nav no sniega, bet no kaut kā labāka - vilnas. Ir man tādi, apskati bildē! Nu kā patīk? Centos uztaisīt vienādus, bet beigās acis katram sanāca savādākas. Viens ķīnietis, otrs pilnīgs pretstats. Tas jau nekas, tā pat forši.Pamācība ja arī tu gribi iemācīties filcēt:

Kāpēc gan iet uz veikaliem un tērēt savu iekrāto naudiņu par dārgām rotām, ja pati vari tās izgatavot savām rokām. Radi tās pati un varēšu būt droša, ka tādas būs tikai tev. Roku darbam mūsdienās ir vislielākā vērtība, tāpēc tā būs lieliska dāvana gan sev, gan arī taviem mīļajiem. Pēdējā laikā ļoti populāra ir tieši filcēšana. Pirms nedēļas nolēmu rīkot ģimenes rokdarbu vakaru, tajā bijām trīs, mamma, es un mana 11 gadus mazā māsiņa. Mācīju viņām filcēt un rezultāts bija tiešām lielisks. Mamma uzmeistaroja sev skaistu vilnas brošiņu, es auskariņus, bet mazā māsa mārīti ar visām pumpiņām un ačtelēm. Parādīju tikai pašus filcēšanas principus un viss, tālāk meitenes darbojās pašas, tāpēc pirms ķeries klāt, neuztraucies, tas ir vienkārši! Ko tas nozīmē filcēt? Kā to dara? Lasi tālāk!

Filcēšana:
- ir vilnas velēšana, bakstīšana, kā nu kurš to sauc. Es to sauktu pavisam vienkārši: priekšmetu gatavošana no vilnas. Daudzi cilvēki jautā, ko tad ir iespējams uzfilcēt? Labāk jautā, ko gan nevar? Ir iespējams uzmeistarot rotaslietas, apģērbu, mīļas rotaļlietas, dizaina priekšmetus un vēl daudz ko citu, ļauj vaļu fantāzijai. Nu ko, ķeramies pie lietas! Šis būs pats sākums, instrukcija pirmajiem soļiem filcēšanā.

Vajadzīgie materiāli:
1) Švammīte (jebkāda, piemēram, parastā trauku vai dušas);
2) Speciāla filcēšanas adata (nopērc vairākas, jo adatas mēdz lūzt);
3) Vilna Vilnu un filcēšanas adatas meklē rokdarbu veikalos. Piemēram, Tiimari veikalos (tur būs dārgāk), visizdevīgāk cenas ziņā būs Rīgā Klippan Saule http://www.klippansaule.lv/.Darba process:
No sākuma varam sākt ar to, ka izveidosim vienkāršu vilnas bumbiņu auskariem. Paņem noplēs gabalu no vilnas, skaties cik lielu gribēsi bumbiņas izmēru (pēc tam var likt klāt vai ņemt nost). Savel rokās bumbiņu un uzliec uz sagatavotās švammes. Ņem adatu un sāc tik durstīt. Mēģini iedomāties bumbas formu un veido to
bakstot no visām pusēm (skat. attēlu). Jo ilgāk durstīsi, jo stingrāka un mazāka tā paliksSvarīgi norādījumi filcējot:
No kā būtu jāuzmanās filcējot: no adatas, jo tā ir ļoti asa, uzmanies! Un vēl atceries, adatu dur iekšā un ārā taisni, savādāk tā var nolūst. Lai padarītu vilnas izstrādājumus skaistākus, apšuj tos ar pērlītēm.

Lai atvieglotu pamācības procesu, iesaku noskatīties šo video: filcēšanas pamācības video!

Vēlu veiksmi radošajā procesā! Rakstiet, ja kādi jautājumi! 
agneselibere@gmail.com
0 Responses

Post a Comment